Služby


Ayurvédské léčivé procedury

Ayurvédské léčivé procedury

Využijte náš online rezervační systém na masáže! Klikněte na rezervaci termínu a již pokračujte dle průvodce a vyberte si vhodný termín ihned.

 

ÁYURVÉDA

Ájurvéda pochází z Indie. Je to nejstarší známý léčebný systém na světě, v němž má své kořeny většina dnes známých přírodních metod. Podle ájurvédy je pravou přirozeností našeho organismu rovnováha. Udržuje v našem organismu zdraví za pomoci správné stravy, pozitivního myšlení a životního stylu.  Ájurvéda jako životní filozofie chápe člověka jako harmonickou souhru jeho těla, mysli, chování a prostředí, které jej obklopuje. Je vedena především ohleduplností a úctou k člověku a  je určena pro člověka v každé etapě jeho života.

 

Áyurvédská masáž hlavy  a krční páteře 890 Kč  50 min.

Speciální Indická masáž krční páteře, dekoltu, obličeje a akupresních bodů na hlavě. Uvolňuje bloky, pomáhá při nespavosti, bolestech hlavy. Velmi účinná při stresu a únavě. Působí na všechna smyslová centra, umožňuje člověku znovuobjevit hranice vnímavosti těla a maximálně se uvolnit. Uvádí do pohody a klidu. Vhodná pro ženy i muže.

 

Áyurvédská masáž zad - tlaková, protahovací 890 Kč 45 min.

Masáž při níž se tlakem, tahem a protažením citlivě uvolňují bloky a napětí. Jemná ale přesto intenzivní masáž , zaměřená cíleně na problémové partie. Součástí je také masáž krční páteře a hlavy. Vhodná pro muže i ženy.

 

Áyurvédská masáž  chodidel     690 Kč   40 min.

Důkladná masáž plosek, prstů, nártů a kotníků . Masáž je velmi příjemná a uvolňující. V průběhu masáže dochází k celkovému uvolnění napětí celého těla i mysli. Často se relaxace v průběhu masáže prohloubí až do formy lehkého spánku.Masáž příznivě ovlivňuje krevní i lymfatický oběh, stimuluje orgány, uklidňuje.

 

Áyurvédská masáž  celého těla    Abhyanga   1390 Kč 90 min.

Áyurvédská masáž celého těla Abhyanga  1890 Kč  120 min.

Tato Indická masáž je zaměřena na stimulaci marmových bodů. Marmové body jsou centra proudící energie v těle. Touto speciální technikou dochází k uvolnění bloků, podpoří se regenerace svalů a tkání, pomáhá odbourávat stres a napětí, celkově harmonizuje. K masáži se používá teplý panenský sezamový olej prvotřídní kvality – má vynikající regenerační účinky. Jedná se o masáž celého těla a hlavy.  Vhodné pro ženy i muže.

 

Křišťálová očistná masáž     1290 Kč  75 min

Léčivý rituál k očištění těla i mysli od negativní energie a emocí. Urychluje pozitivní změny na psychické i fyzické úrovni, uvolňuje nashromážděné emoce, podporuje celkovou regeneraci organismu. Součástí je masáž dolních končetin, zad šíje a rukou. Přináší příliv pozitivní energie, nový pohled na život, úlevu od stresů a psychosomatických obtíží.

K rituálu se používá léčivá Védská hudba, polodrahokamy a energeticky silné Brazilské křišťály.

 

 

Shirodhara - masáž "třetího oka" + masáž hlavy, obličeje, krční páteře a ramen 1990 Kč 90 min.

Masáž je hojně využívaná v Indii, Nepálu, na Srí Lance, v Thajsku a dalších asijských zemích, je vyhledávána pro hlubokou relaxaci a zklidnění mysli. Prožitek se zcela liší od všech ostatních druhů procedur a masáží. Spotřeba oleje je zde až 3 l .

Jedná se o relaxační a regenerační ájurvédskou techniku, při které se působí  tenkým proudem teplého léčivého oleje na celou oblast čela a tzv. TŘETÍ OKO - vitální centrum, šestou čakru. Zároveň se jemně masíruje pokožka hlavy a zadní část temene hlavy.

Kdo nepoznal tuto masáž, neví, co je to přiblížit se Nirváně. Takto  hodnotí masáž SHIRODHARA, masáž třetího oka, klienti kteří ji poprvé zažili.

Účinek masáže:  Shirodhara se považuje za omlazovací pročišťovací proceduru, která se používá k odstranění příčiny u ca. 80 nemocí a poruch v lidském těle, z nichž uvedeme pro příklad jen několik: - onemocnění krku, uší, nosu, očí - podporuje krevní oběh - zlepšuje paměť - vyživuje vlasy, vlasovou pokožku, zpomaluje šedivění a podporuje růst vlasů - omlazuje pokožku - pomáhá v léčbě nespavosti - pomáhá v léčbě migrény a u bolesti hlavy - odstraňuje napětí, úzkost, stres a strach - při bolestech páteře a revmatismu - snižuje cholesterol a cukr v krvi - snižuje vysoký krevní tlak - podporuje léčení žaludečních vředů - omlazuje a zpomaluje stárnutí, vhodná u syndromu "vyhoření".

Pro tuto proceduru Vám doporučujeme přinést si starší ručník a pokrývku hlavy - pro zachování správných účinků by  léčivý olej měl působit co nejdéle, tudíž se nedoporučuje ihned po proceduře mýt vlasy.

Fotogalerie