Služby


Ayurvédské léčivé procedury

Ayurvédské léčivé procedury

Využijte náš online rezervační systém na masáže! Klikněte na rezervaci termínu a již pokračujte dle průvodce a vyberte si vhodný termín ihned.

 

ÁYURVÉDA

Ájurvéda pochází z Indie. Je to nejstarší známý léčebný systém na světě, v němž má své kořeny většina dnes známých přírodních metod. Podle ájurvédy je pravou přirozeností našeho organismu rovnováha. Udržuje v našem organismu zdraví za pomoci správné stravy, pozitivního myšlení a životního stylu.  Ájurvéda jako životní filozofie chápe člověka jako harmonickou souhru jeho těla, mysli, chování a prostředí, které jej obklopuje. Je vedena především ohleduplností a úctou k člověku a  je určena pro člověka v každé etapě jeho života.

 

 

 

Áyurvédská masáž hlavy  a krční páteře 690 Kč 50 min.

Speciální Indická masáž krční páteře, dekoltu, obličeje a akupresních bodů na hlavě. Uvolňuje bloky, pomáhá při nespavosti, bolestech hlavy. Velmi účinná při stresu a únavě. Působí na všechna smyslová centra, umožňuje člověku znovuobjevit hranice vnímavosti těla a maximálně se uvolnit. Uvádí do pohody a klidu. Vhodná pro ženy i muže.

 

Áyurvédská masáž zad - tlaková, protahovací 690 Kč 45 min.

Masáž při níž se tlakem, tahem a protažením citlivě uvolňují bloky a napětí. Jemná ale přesto intenzivní masáž , zaměřená cíleně na problémové partie. Součástí je také masáž krční páteře a hlavy. Vhodná pro muže i ženy.

 

Áyurvédská masáž  chodidel     590 Kč   40 min.

Důkladná masáž plosek, prstů, nártů a kotníků . Masáž je velmi příjemná a uvolňující. V průběhu masáže dochází k celkovému uvolnění napětí celého těla i mysli. Často se relaxace v průběhu masáže prohloubí až do formy lehkého spánku.Masáž příznivě ovlivňuje krevní i lymfatický oběh, stimuluje orgány, uklidňuje.

 

Áyurvédská masáž  celého těla    Abhyanga   1390 Kč 90 min.

Tato Indická masáž je zaměřena na stimulaci marmových bodů. Marmové body jsou centra proudící energie v těle. Touto speciální technikou dochází k uvolnění bloků, podpoří se regenerace svalů a tkání, pomáhá odbourávat stres a napětí, celkově harmonizuje. K masáži se používá teplý panenský sezamový olej prvotřídní kvality – má vynikající regenerační účinky. Jedná se o masáž celého těla a hlavy. Doporučujeme spojit s parním bylinným boxem.  Vhodné pro ženy i muže.

Áyurvédská masáž bylinnými měšci - Pindasvéda           1590 Kč  90 min.

Ajurvédská speciální technika, která fascinujícím způsobem uvolňuje napětí, zatuhlé svaly a ulevuje bolestem kloubů. Napomáhá regeneraci sil, odstraňuje únavu. Startuje samoléčebné a omlazující procesy v celém těle a dodávají mu energii a vitalitu. Bylinné měšce ze směsi pečlivě vybraných bylin nahřívaných v páře uvolňují léčivé látky, které jsou poté masážní technikou vstřebávány do organismu. Tuto masáž nedoporučujeme u vysokého krevního tlaku, v těhotenství, a v případě křečových žil.. Masáž je vhodná pro ženy i muže.

  • ulevuje bolestem kloubů, uvolňuje napětí a zatuhlé svaly,
  • napomáhá při regeneraci sil,
  • pomáhá zvyšovat celkovou tělesnou i duševní kondici,
  • odstraňuje únavu a pozitivně ovlivňuje psychický stav organismu,
  • odvádí nahromaděnou tekutinu a toxiny z organismu,
  • zklidňuje podráždění, urychluje hojení drobných ran, zeslabuje bolest v kloubech,
  • vyživuje - aktivuje imunitní systém.

 

Křišťálová očistná masáž     1200 Kč  75 min

Léčivý rituál k očištění těla i mysli od negativní energie a emocí. Urychluje pozitivní změny na psychické i fyzické úrovni, uvolňuje nashromážděné emoce, podporuje celkovou regeneraci organismu. Součástí je masáž dolních končetin, zad šíje a rukou. Přináší příliv pozitivní energie, nový pohled na život, úlevu od stresů a psychosomatických obtíží.

K rituálu se používá léčivá Védská hudba, polodrahokamy, tělové svíce a energeticky silné Brazilské křišťály.

 

 

Shirodhara - masáž "třetího oka" + masáž hlavy, obličeje, krční páteře a ramen 1790 Kč 90 min.

Masáž je hojně využívaná v Indii, Nepálu, na Srí Lance, v Thajsku a dalších asijských zemích, je vyhledávána pro hlubokou relaxaci a zklidnění mysli. Prožitek se zcela liší od všech ostatních druhů procedur a masáží. Spotřeba oleje je zde až 3 l .

Jedná se o relaxační a regenerační ájurvédskou techniku, při které se působí  tenkým proudem teplého léčivého oleje na celou oblast čela a tzv. TŘETÍ OKO - vitální centrum, šestou čakru. Zároveň se jemně masíruje pokožka hlavy a zadní část temene hlavy.

Kdo nepoznal tuto masáž, neví, co je to přiblížit se Nirváně. Takto  hodnotí masáž SHIRODHARA, masáž třetího oka, klienti kteří ji poprvé zažili.

Účinek masáže:  Shirodhara se považuje za omlazovací pročišťovací proceduru, která se používá k odstranění příčiny u ca. 80 nemocí a poruch v lidském těle, z nichž uvedeme pro příklad jen několik: - onemocnění krku, uší, nosu, očí - podporuje krevní oběh - zlepšuje paměť - vyživuje vlasy, vlasovou pokožku, zpomaluje šedivění a podporuje růst vlasů - omlazuje pokožku - pomáhá v léčbě nespavosti - pomáhá v léčbě migrény a u bolesti hlavy - odstraňuje napětí, úzkost, stres a strach - při bolestech páteře a revmatismu - snižuje cholesterol a cukr v krvi - snižuje vysoký krevní tlak - podporuje léčení žaludečních vředů - omlazuje a zpomaluje stárnutí, vhodná u syndromu "vyhoření".

Pro tuto proceduru Vám doporučujeme přinést si starší ručník a pokrývku hlavy - pro zachování správných účinků by  léčivý olej měl působit co nejdéle, tudíž se nedoporučuje ihned po proceduře mýt vlasy.

Fotogalerie